12-10-2019 GÜNDEM

HGC’DEN ‘BARIŞ PINARI’NA PANKARTLI DESTEK

HGC’DEN ‘BARIŞ PINARI’NA PANKARTLI DESTEK

HGC’DEN ‘BARIŞ PINARI’NA PANKARTLI DESTEK

 

 

Hataylı basın mensupları katıldıkları futbol turnuvasında açtıkları pankartla Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nda savaşan Mehmetçiklere anlamlı destek verdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen Özel Harekât Komiser Yardımcısı Gülşah Güler onuruna 3.’sü düzenlenen futbol turnuvasında bu yıl ilk defa katılarak mücadele eden Hatay Gazeteciler Cemiyeti futbol takımı Suriye’de PKK-PYD terör örgütlerine düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’na açtıkları pankartla destek verdi. HBB Esentepe Sahası’nda Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile oynanan maç öncesi seremoni de pankart açan basın mensuplarından oluşan takım Barış Pınarı Harekatı’na destek olarak tribünleri dolduran taraftarlardan alkış aldı. Mehmetçiklerimizin yanında olduklarını gösteren HGC takımı daha sonra Çevre Şehircilik takımı ile beraber poz vererek daha da anlam kazandırdı.

Yetişen: Mehmetçiklerimizin Yanındayız

Fotoğraf çekiminin ardından açıklamalarda bulunan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, “Askerlerimiz Suriye’nin kuzeyinde ki terör örgütlerini yok etmek amacı ile ülkemizin güvenliği sağlamak adına canlarını hiçe sayarak büyük bir savaş veriyor. Biz de onların yanında olduğumuzu göstermek amacıyla maç öncesinde pankart açarak destek verdik. Bu anlamlı harekete imza atan basın mensubu arkadaşlarımı kutluyor, askerlerimizin bu savaşta muzaffer olmalarını diliyorum. Biz Hataylı basın mensupları olarak her zaman Mehmetçiklerimizin ve devletimizin yanındayız. Futbol turnuvasında mücadele eden tüm takımlara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Bu haber 103 defa okunmuştur.


Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
7/24 RADYO YAYINI

Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Namaz Vakitleri