03-12-2019 SÜLEYMAN GÖKSU

Dörtyol, güzel bir coğrafyaya sahip, sıcakkanlı insanlarıyla, örf adet ve geleneklerine bağlı bir ilçemiz. Sayın Recep Soytürk, Dörtyol’a tayin olduktan belli bir zaman sonra gazeteci olarak ziyaretine gitmiştim. Hocam ilçenizi çok beğendim demişti. Recep Soytürk, Dörtyol Kaymakamı olarak 4 yıl görev yapmış, sonra İskenderun Kaymakamlığına, ardında da Kilis Valiliğine atanmıştı. Kilis Valisi Recep Soytürk, Kemal Bahadır Amaç Anaokulunun açılışı için Dörtyol’a geldi. Geçtiğimiz aylarda vefat eden Kemal Bahadır Amaç, oğlunun sınıf ve servis arkadaşı idi. Törene katılan protokol ve vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Ne ekersen onu biçersin misali Sayın Valimiz, güzel karşılanmaktan çok duygulandı. Protokolden çıkarak fahri hemşerileri ile hasret giderdi.

Dörtyol Kaymakamı iken, halkla sürekli diyalog halinde bulunan Sayın Soytürk, hizmetleri ile güzel izler bırakmıştı. Yaptığı ziyaretler ve İlçemize yapılacak yatırımları bizzat takip ederek görevini fazlası ile yerine getirmesi dikkatlerden kaçmıyordu. Ankara ile irtibatı, sonuç almada etkili oluyordu. Alışverişini bizzat kendi yaparak, esnafların problemlerini dinliyordu. Eğitim ve öğretime ayrı bir önem veriyordu. Sivil Toplum Kuruluşları ve muhtarlarla sık sık bir araya gelmesi, problemlerin mahallinde çözümüne kolaylık sağlıyordu. Dörtyol’un nabzını iyi tutuyordu.

İskenderun Kaymakamı iken de Dörtyol’la bağlantısını hiç kesmemiştir. Kilis Valiliğine atanması Dörtyol’da sevinçle karşılanmıştı. Adeta bayram havası esmişti. Özel günlerde Dörtyol’u sürekli ziyaret ederek güzel vefa örneği göstermiştir. Kişileri isimleri ile tanıması farklı bir özelliğidir.

Sayın Valimize görevinde başarılar diliyorum. İnşallah, kendilerini ileriki zamanlarda daha üst görevlerde görürüz.


Bu yazı 495 defa okunmuştur.SÜLEYMAN GÖKSU Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
7/24 RADYO YAYINI

Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Namaz Vakitleri